Najít Pražana, jehož zkušenosti s taxikáři jsou převážně dobré, není lehké. Kritika, až zloba padá především na ty, které si lidé odchytli na ulici, při neplánované cestě, návratu z divadla nebo třeba z baru. Čím později v noci či nad ránem, tím jsou zkušenosti zpravidla horší. Každý taxikář, který zákazníka odmítne, protože má třeba políčeno na bezstarostné turisty nebo mu objednaná trasa nestojí za to, aby točil volantem, nahání zákazníky do rukou alternativních služeb, kde si to, i kvůli systému hodnocení, řidiči nemohou tak snadno dovolit.

Podobně zafungovala i pondělní demonstrativní blokáda cest na pražské letiště, kterou tisícovka taxikářů z metropole za symbolické podpory brněnských kolegů protestovala proti tomu, že novou konkurenci magistrát dostatečně důrazně netlačí k dodržování pravidel, která platí pro ně. Kdo ještě o Uberu, proti němuž byl protest namířen, neslyšel, ten se v pondělí, trochu nedobrovolně, poučil. Zahlcení klíčových úseků sice díky včasnému ohlášení nezpůsobilo, že by cestující masově nestíhali své spoje, život jim ale zkomplikovalo dostatečně. Stejně tak těm, kteří jen projížděli po trase.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Taxikáři si tradičně stěžují, že jim veřejnost křivdí, třeba tím, že podle hříchů jedinců soudí celou skupinu.
  • Protestem, kterým vystresovali všechny, kdo museli na letiště, ale své pozici nepomohli.
  • A co vlastně získali?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru