Igor Fait (51)

◼ Začínal na brněnském výstavišti, po revoluci založil jednu z prvních brokerských firem Brno Broker Group. V roce 1996 ji prodal skupině PPF. Pak rozjel investiční společnost Jet Investment, která letos slaví 20. narozeniny.

◼ Do jejího portfolia patří firmy PBS Industry, Less & Timber, Kordárna Plus, Strojírny Poldi nebo MSV Metal Studénka.

◼ Je velkým milovníkem funkcionalismu, v Brně obnovil několik architektonických památek, vlastní také sbírku moderního umění v hodnotě stovek milionů korun.

◼ Má dceru a dva syny.

Mezi českými průmyslníky má Igor Fait velmi dobrou pověst. Takže když před více než dvěma lety spustil se svou skupinou Jet Investment první investiční fond, zájemci o vklad se jen hrnuli. Nakonec posbíral od tuzemských byznysmenů přes tři miliardy, před pár dny za ně mimo jiné koupil známou mladoboleslavskou fabriku na výrobu autosoučástek Benet Automotive.

V článku se dále dozvíte

  • Finanční skupina Jet Investment brněnského miliardáře a filantropa Igora Faita oslavila v září 20 let.
  • Její šéf se ale raději dívá dopředu - na to, jak rozjede nové fondy nebo vydělá na karbonu. Zároveň doufá, že Česko neztratí prozápadní orientaci.
  • "Byl bych nerad, kdybychom se po volbách připojili k trendu, který je vidět v Maďarsku a v Polsku," řekl Hospodářským novinám.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru