Když se Si Ťin-pching stal v roce 2012 novým generálním tajemníkem vládnoucí komunistické strany v Číně, málokdo čekal, že se za pár let stane nejsilnějším vládcem země od dob Mao Ce-tunga. Dnes je Si považován za nezpochybnitelného vládce a na sjezdu strany začínajícím 18. října bude znovu potvrzen jako šéf strany. Zároveň zastává pozici čínského prezidenta, do níž bude dnes 64letý Si "zvolen" opět za rok. A chce postoupit dál.

Už nyní se v Číně mluví o tom, že bude změněna ústava, která dosud povoluje prezidentovi jen dvě pětiletá funkční období, aby Si mohl zůstat prezidentem i po roce 2023. Stejně tak má být zrušen neformální věkový limit 68 let pro výkon vysokých stranických funkcí.

Čínští komunisté navíc v říjnu potvrdí, že kromě idejí Si Ťin-pchingových předchůdců, jako byl již zmíněný Mao Ce-tung či Teng Siao-pching, se budou řídit i "myšlenkami Si Ťin-pchinga".

V článku se dále dozvíte

  • Si Ťin-pching je považován za nezpochybnitelného vládce Číny a na sjezdu komunistické strany začínajícím 18. října bude opět potvrzen jako šéf strany.
  • Po jistém uvolnění za Chu Ťin-tchaa současný šéf strany a prezident upevnil dohled nad internetem a státní orgány se snaží potlačit jakýkoliv odpor.
  • Silnější kontrolu strany nad společností a ekonomikou je ale těžké skloubit s volným trhem, který zbavil Čínu chudoby.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.