V dobách ekonomické prosperity sázejí strany ve svých předvolebních programech zejména na zvýšení příjmů domácností. V jiném období by těžko mohly nabízet snížení daní z příjmů a povinných odvodů zároveň se zlevňováním zboží prostřednictvím nižší DPH. Strany se shodují v tom, že zdanění mezd je v Česku vysoké a zboží zbytečně drahé, a tím směrem jdou také jejich předvolební sliby.

Stranické programy s plány daňových změn se však liší v tom, nakolik přesnou podobu dokážou budoucím voličům předložit. Například ODS a TOP 09 nabízejí konkrétní snížení povinných odvodů na sociální a zdravotní pojištění. Ty jsou v současné době v Česku jedny z nejvyšších a většina stran věří, že jejich snížení by mohlo vést k růstu mezd. "Hodláme snížit vysoké odvody o osm procentních bodů tak, že šest procent by ušetřil zaměstnanec a zbylá dvě procenta zaměstnavatel," řekl předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

V článku se dále dozvíte

  • Na vyšší příjmy a levnější nákupy se mohou lidé těšit po volbách, pokud strany začnou plnit své předvolební sliby.
  • Jak současná koalice, tak opozice volají po zlevnění práce a snížení daně z přidané hodnoty na vybrané druhy zboží.
  • Stranické programy s plány daňových změn se však liší v tom, jak konkrétní podobu dokážou budoucím voličům předložit.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.