Do Česka jezdí čím dál víc turistů, obsazenost hotelů roste a kapacity přestávají stačit. Nejvíc je to cítit v Praze, kde se počet hotelových lůžek v posledních letech příliš nemění. Nových projektů je málo, a developeři se proto pouštějí do předělávek kanceláří na hotely.

"Podepsali jsme smlouvu na provozování hotelu, který vznikne rekonstrukcí delší dobu nevyužívaného domu v Žitné ulici číslo 28 v Praze 2. Budova se už vyklízí a první hosty bychom chtěli uvítat v prosinci 2018," řekl HN Josef Bára, ředitel společnosti EuroAgentur, která je počtem 45 provozovaných hotelů největší v Česku. Podle projektu by měl mít čtyřhvězdičkový hotel 75 pokojů a má být zaměřený na mladé lidi, kteří si potrpí na nové technologie. V katastru je jako vlastník uvedena firma Avenue Žitná, ovládaná investiční společností RS development. Ve stejné části Prahy plánuje otevření hotelu skupina CPI Property Group miliardáře Radovana Vítka. "Budovu Longin Business Center přestavíme na hotel. Stavební práce plánujeme zahájit příští rok v květnu," řekl HN Pavel Hain-Schmiedberský, manažer v CPI Property Group, která provozuje síť 29 hotelů značek, jako je Clarion či Mamaison. "Lokalita je vhodnější pro hotel než kanceláře," komentuje záměr Jan Hospodář, partner poradenské firmy 108 Investment Advisory.

V článku se dále dozvíte

  • Dva nové hotely vznikají v centru Prahy.
  • Jeden chystá po rekonstrukci chátrající budovy v Žitné ulici otevřít hotelová síť EuroAgentur.
  • Ve stejné části Prahy plánuje hotel CPI Property Group přestavbou Longin Business Center.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru