Odboráři v uherskohradišťské společnosti Moravia Cans, která vyrábí aerosolové nádobky z hliníku, vyhlásili stávkovou pohotovost. Ještě v letošním roce požadují zvýšení platů o tři procenta, o dalších pět procent pak chtějí navýšit mzdy v příštím roce.

"Zmíněná společnost má velmi dobré výkony, přesto se dosud zaměstnancům nepodařilo dosáhnout zvýšení platů. Z toho důvodu byla pohotovost vyhlášena," vysvětluje šéf odborového svazu Kovo Jaroslav Souček.

V článku se dále dozvíte

  • Zaměstnanci ve společnosti Moravia Cans požadují vyšší platy. Pokud vedení firmy mzdy nenavýší, budou stávkovat.
  • Před koncem roku zesílí tlak odborů na růst mezd. Do karet jim hraje příznivá ekonomická situace i končící kolektivní smlouvy.
  • Sebevědomí zaměstnanců sílí. Ochotno stávkovat jich je více.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru