Ministerstvo průmyslu a obchodu si bude kvůli nedávným problémům firmy Liglass Trading CZ v Kyrgyzstánu lépe prověřovat společnosti, které české úřady doporučují pro obchody v zahraničí. Nechce se už zaručovat za firmy působící nedůvěryhodně.

Krátce po vypuknutí aféry Liglassu si ministr průmyslu Jiří Havlíček (ČSSD) v červenci zavolal svého náměstka Vladimíra Bärtla. Právě ten se zaručil za Liglass, který získal smlouvu na stavbu vodních elektráren v Kyrgyzstánu za 12 miliard korun. "Dohodli se na upravení metodiky vyhodnocování žádostí českých firem o tuto formu podpory a jejich posuzování," prohlašuje David Hluštík z tiskového oddělení ministerstva průmyslu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.