Novou pracovní pozici takzvaných ombudsmanů pro ochranu osobních dat budou muset obsadit všichni, kdo shromažďují nebo zpracovávají osobní údaje. Ať už jde o soukromé firmy, nebo orgány veřejné moci, jako jsou ministerstva a obecní úřady. Tuto povinnost zavádí nové evropské nařízení, nazývané GDPR.

Datoví ombudsmani budou radit zaměstnancům podniku i jeho vedení, jak v oblasti zabezpečení citlivých údajů nejlépe postupovat. Musí proto dobře znát prostředí podniku. "Kdybych tuto roli ve společnosti obsazoval, hledal bych někoho, kdo má schopnosti projektového manažera, který má povědomí o tom, jak funguje firma a její byznys. Zákon je jen knížka, kterou se naučí. Pokud bude umět propojovat lidi a informace mezi sebou, s dalšími odbornými znalostmi mu poradí experti z jiných týmů," vysvětluje Nik Černomorský, ředitel v poradenském týmu agentury Deloitte, která se na GDPR zaměřuje.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.