Po rozsudku Nejvyššího správního soudu, který v případě Davida Lafaty rozhodl, že fotbalista Sparty může své příjmy danit jako živnostník − za což mu dříve daňoví úředníci vyměřili pokutu −, se na finanční správu obracejí další sportovci, již chtějí své peníze zpět. Celkem berní úřady odhadují, že budou vracet asi 120 milionů korun.

Peněz se však dočkají pouze ti s živnostenským listem. Ostatní, kteří odváděli daně jako vykonavatelé svobodného povolání a finančním úřadům zaplatili více než živnostníci, tyto peníze zpět nedostanou. Generální finanční ředitelství přitom v minulosti sportovce od držení živnostenského listu odrazovalo a chtělo po nich, aby platili daně právě jako vykonavatelé svobodného povolání.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.