Když se proputinovská, protievropská nacionalistka Marine Le Penová koncem dubna probojovala do druhého kola prezidentských voleb ve Francii, roztrhl se pytel s úvahami, jak to tam posune atmosféru neblahým směrem. Jenže, jak je vidět, byly to poplašné zprávy.

Podobně to může dopadnout s Alternativou pro Německo. Až během dne či dvou pomine nynější šok z toho, že se nahnědlá, přitom ale už tuze rozbratřená parta dostala do Spolkového sněmu, bude se svět zajímat spíše o to, jakých změn se teď Německo dočká.

V článku se dále dozvíte

  • Angela Merkelová chce vést koaliční rozhovory jak s SPD, tak se Zelenými a liberály z FDP.
  • V druhém případě by musela ve vládě skloubit dost odlišné pohledy na život.
  • Nepochybně si při tom vyláme zuby, ale i tak vejde do dějin, že zabránila tomu, aby se Německo vydalo podvratným trumpovsko-brexitovským směrem.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru