Pojízdnou vanu, čmeláka, letadlo nebo něco, co ze všeho nejvíc připomíná nádobu na pískoviště, dokázali rozpohybovat účastníci posledního závodu Red Bull Soap Race v kazašském Almaty. Všechny motokáry spojuje absence motoru, pojízdné stroje zrychlují pouze díky gravitaci. Závod nevyhrává ten, kdo je nejrychlejší, ale ten, kdo je nejoriginálnější.

A že nejde o opomíjenou zábavu, dokazuje, že se jej nedávno zúčastnila i automobilka Aston Martin se strojem, který vypadal "opravdově", i když neměl motor a karoserie byla z kartonu.

 

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru