Ministr financí Ivan Pilný (ANO) považuje rozpočet pro příští rok, jehož návrh dnes přinese na vládu, za výrazně politický. Vadí mu, že je příliš ovlivněn blížícími se volbami a schodek rozpočtu současná vláda projedla. "Kdyby to bylo věnováno na investice, hlavně ty v dopravě, tak by deficit nebyl vlastně žádným problémem," řekl nedávno Pilný. Dodal, že kdyby nebyl v čele resortu jen několik měsíců, rozpočet by sestavil úplně jinak. Může tak být spokojený alespoň s jednou věcí − i přes rekordní požadavky jednotlivých ministerstev se mu podařilo udržet návrh schodku na 50 miliardách korun.

Definitivně vyhráno však Pilný zatím nemá. Na dnešní zasedání kabinetu, kde se rozhodne o konečné podobě státních financí pro rok 2018, se chystají zástupci vysokých škol, kteří po něm budou požadovat alespoň třímiliardové zvýšení svého rozpočtu. Pokud peníze nedostanou, zahájí na začátku října protestní akce.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.