Druhý největší akcionář textilky Pegas Nonwovens, česká investiční skupina R2G Rohan, získá s největší pravděpodobností ve firmě obchodované na pražské burze kontrolní podíl. R2G, za níž stojí podnikatelé Oldřich Šlemr, Eduard Kučera a Pavel Baudiš, uspěla u ostatních akcionářů s nabídkou na odkup jejich podílů za 1010 korun na akcii.

Nabídka je sice platná až do pondělí, už ve středu ale měla R2G souhlas s prodejem od držitelů celkem 40,45 procenta akcií. Po připočtení cenných papírů, které už nyní sama vlastní, tak bude mít ve výrobci netkaných textilií podíl 51,28 procenta. Počet akcií v držení R2G se přitom může ještě navýšit, pokud do vypršení nabídky kývnou na prodej svých cenných papírů další podílníci. Na druhou stranu ti, kteří slíbili svoje akcie prodat, si mohou svoje rozhodnutí do pondělí rozmyslet. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Pokud dodrží slovo všichni akcionáři, kteří slíbili za 1010 korun na akcii prodat svůj podíl, získá skupina R2G v Pegas Nonwovens nadpoloviční podíl.
  • Závazná lhůta pro přijetí nabídky přitom vyprší až v pondělí 25. září.
  • Do té doby mohou s prodejem souhlasit ještě další akcionáři. Ti, kteří na odkup předběžně kývli, ale naopak mohou svoje rozhodnutí změnit.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru