Není úplně obvyklé, aby šéf resortu financí omlouval práci svého hlavního výběrčího daní. Ministr Ivan Pilný tak učinil, nicméně tento vlažně vstřícný krok k firmám, které finanční správa zlikvidovala, nehodlá doprovázet žádným faktickým opatřením.

Odvolání šéfa finanční správy Martina Janečka je prý složité, analýza zajišťovacích příkazů se připravuje a jak dopadne vyšetřování korunových dluhopisů, které spíš než k financování firem sloužily k obcházení daní, se teprve uvidí.

Prostě něco ve smyslu: ano, stalo se, omlouváme se, zapomeňte, zkuste to znovu. Třeba to vyjde a podruhé vás (možná) nezničíme.

V článku se dále dozvíte

  • Ministr financí se omluvil za činnost finanční správy, jejího šéfa měnit nehodlá.
  • Boj za výběr daní se změnil ve fanatické tažení proti všem, kteří mají s berňákem co do činění.
  • Může si stát dovolit fanatika v čele daňové správy, který za své činy nechá platit firmy a posléze, v rámci odškodnění, i rozpočet?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.