Není úplně obvyklé, aby šéf resortu financí omlouval práci svého hlavního výběrčího daní. Ministr Ivan Pilný tak učinil, nicméně tento vlažně vstřícný krok k firmám, které finanční správa zlikvidovala, nehodlá doprovázet žádným faktickým opatřením.

Odvolání šéfa finanční správy Martina Janečka je prý složité, analýza zajišťovacích příkazů se připravuje a jak dopadne vyšetřování korunových dluhopisů, které spíš než k financování firem sloužily k obcházení daní, se teprve uvidí.

Prostě něco ve smyslu: ano, stalo se, omlouváme se, zapomeňte, zkuste to znovu. Třeba to vyjde a podruhé vás (možná) nezničíme.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ministr financí se omluvil za činnost finanční správy, jejího šéfa měnit nehodlá.
  • Boj za výběr daní se změnil ve fanatické tažení proti všem, kteří mají s berňákem co do činění.
  • Může si stát dovolit fanatika v čele daňové správy, který za své činy nechá platit firmy a posléze, v rámci odškodnění, i rozpočet?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru