Většina společností, které se připravují na nové evropské nařízení o ochraně osobních údajů, takzvané GDPR, narazí dřív či později na klíčovou otázku: jak správně vykládat jednotlivá ustanovení nařízení? Na tuto otázku si bez jasných a ověřených instrukcí nemohou s klidným svědomím odpovědět. Bez doporučení v podobě výkladových stanovisek totiž řada firem nemůže například dokončit přípravu klientské dokumentace, interních pravidel nebo potřebná proškolení a aktualizaci systémů.

Orgánem, který dá "jasnější" návod, jak jednotlivá ustanovení GDPR vykládat, je bruselská poradní skupina W29. V té sedí zástupci dozorových úřadů členských zemí EU. Tedy ti, kteří budou po 25. květnu 2018 rozhodovat o porušení nových pravidel.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru