Ministr financí přistoupil k poměrně nečekanému kroku. Poté co on i jemu podřízená finanční správa několik měsíců opakovali, že berní úředníci v Česku nezneužívají své pravomoci, se v úterý Ivan Pilný (ANO) omluvil. "Je zřejmé, že pro některé firmy to znamenalo neoprávněnou likvidaci. Za to jsem se omluvil a snažíme se to minimalizovat," řekl Pilný v rozhovoru pro HN po jednání rozpočtového výboru.

Poslanci jej i šéfa daňové správy Martina Janečka grilovali i kvůli zajišťovacím příkazům − jimi mohou kontroloři zabavit majetek firmám, u nichž se domnívají, že nezaplatí DPH. Několika z nich se ale zastaly soudy a kritici, včetně opozice, tvrdí, že Janečkovi lidé podnikatele šikanují.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.