Pražští taxikáři se už rozhodli. Buď příští, nebo následující týden zablokují auty hlavní město. Chtějí si tím vymínit, aby Praha zasáhla proti řidičům používajícím aplikaci Uber, která propojuje cestující s šoféry a konkuruje taxikářům. Uber je podle nich v právním vakuu a neplatí pro něj stejná pravidla jako pro běžné taxislužby.

"Blokáda určitě bude. Bude za každou cenu. Taxikáři jsou si vědomi toho, že když se neudělá něco teď, tak už nikdy," řekl mluvčí Sdružení českých taxikářů David Bednář s tím, že podrobnosti bude vědět ve středu večer. "Termín jsme dali na příští týden, ale když nebude vše pořádně připravené, klidně ho posuneme o týden. Stojí za námi stovky taxikářů," dodal.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.