Radim Hejduk není profesionální politik, není poslanec ani starosta, přesto tento šéf Idealistů, kteří mají blízko k sociálním demokratům, poráží i samotného premiéra Bohuslava Sobotku či volebního lídra ČSSD Lubomíra Zaorálka. Hejduk dokázal na Facebooku zaujmout více fanoušků než ostřílení tahouni sociální demokracie. To ilustruje skutečnost, že straně se nedaří atakovat sociální sítě, jak si na začátku předvolební kampaně předsevzala. ČSSD, jejíž preference jsou kolem čtrnácti procent, přitom potřebuje získat část z asi čtyř a půl milionu českých uživatelů Facebooku.

Zatímco premiérův Facebook má asi šestnáct a půl tisíce fanoušků, Hejduk je na bezmála sedmnácti tisících, což jeho Idealisté v uplynulých dnech slavili na Twitteru. Obě čísla je sice řadí mezi rekordmany v ČSSD, ale v porovnání s politickou konkurencí jsou pozadu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.