Byly doby, kdy se kolem každoročního setkání hlav států v rámci Valného shromáždění OSN zvedal velký povyk. Tady bouchal Nikita Chruščov svou botou do řečnického pultíku, tady Fidel Castro pronášel svoje protiamerické tirády.

Od pádu železné opony ovšem tato akce už takový lesk nemá, její význam se z unikátní globální politické estrády posunul spíše k čemusi na způsob festivalu kuloárních setkání, tedy k tomu, co se probere a případně i upeče mimo hlavní sál při neformálních rozhovorech. Projevy samotné trhákem nejsou.

V článku se dále dozvíte

  • O čem si Miloš Zeman povídal při neformálním setkání s ruským ministrem zahraničí?
  • To by bylo mnohem zajímavější než si zase muset vyslechnout obvyklou Zemanovu protiimigrační tirádu.
  • Pozornost v OSN na sebe strhl Donald Trump, v jehož řeči se kdekdo snažil vyčíst, kam se teď americká politika otočí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru