Abychom však byli co nejvíce zdraví, odpočatí a v zaměstnání produktivní, měli bychom dbát nejen na dostatek denního světla, ale i na správný výběr svítidel, která vhodně dotvoří celkové světelné klima místnosti. Jen tak můžeme vytvořit zdravé vnitřní prostředí, kde se budeme cítit příjemně.

Světlo pro práci

Množství a kvalita denního světla má zásadní vliv na naše zdraví a duševní pohodu. Ovlivňuje nejenom kvalitu a délku spánku, imunitu a náladu, ale i pracovní výkony, schopnost soustředění a dokonce kreativitu. Vhodně nastavené světelné podmínky a dostatek přirozeného světla v místnostech jsou tak zásadním faktorem, který bychom neměli v kancelářích opomíjet. "Právě světelná kvalita je vedle kvality vzduchu, tepelného komfortu, správné akustiky a ergonomického řešení jedním z nejdůležitějších aspektů zdravého vnitřního prostředí. Dobré světelné podmínky významně přispívají ke zlepšení vnitřního prostředí budov a tím i k větší spokojenosti zaměstnanců," říká Simona Kalvoda, výkonná ředitelka České rady pro šetrné budovy, a dodává, "otázka zdravého vnitřního prostředí se navíc v poslední době stala trendem, jenž nejen významně motivuje pracovníky a zvyšuje jejich produktivitu, ale posiluje i celkovou prestiž firem."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.