Abychom však byli co nejvíce zdraví, odpočatí a v zaměstnání produktivní, měli bychom dbát nejen na dostatek denního světla, ale i na správný výběr svítidel, která vhodně dotvoří celkové světelné klima místnosti. Jen tak můžeme vytvořit zdravé vnitřní prostředí, kde se budeme cítit příjemně.

Světlo pro práci

Množství a kvalita denního světla má zásadní vliv na naše zdraví a duševní pohodu. Ovlivňuje nejenom kvalitu a délku spánku, imunitu a náladu, ale i pracovní výkony, schopnost soustředění a dokonce kreativitu. Vhodně nastavené světelné podmínky a dostatek přirozeného světla v místnostech jsou tak zásadním faktorem, který bychom neměli v kancelářích opomíjet. "Právě světelná kvalita je vedle kvality vzduchu, tepelného komfortu, správné akustiky a ergonomického řešení jedním z nejdůležitějších aspektů zdravého vnitřního prostředí. Dobré světelné podmínky významně přispívají ke zlepšení vnitřního prostředí budov a tím i k větší spokojenosti zaměstnanců," říká Simona Kalvoda, výkonná ředitelka České rady pro šetrné budovy, a dodává, "otázka zdravého vnitřního prostředí se navíc v poslední době stala trendem, jenž nejen významně motivuje pracovníky a zvyšuje jejich produktivitu, ale posiluje i celkovou prestiž firem."

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?