Krása je všude

◼ 20. 5. − 30. 10. 2017

Podzimní výstavní sezona zažívá jeden ze svých vrcholů severně od Paříže ve městě Méty, kde sídlí pobočka proslulého Centre Pompidou. Budova jako od Kaplického, jejíž střecha připomíná jeho chobotnici, hostí velkolepou výstavu Fernanda Légera. Retrospektiva proslulého modernisty má název Krása je všude. Autoři výstavy si jej půjčili z malířova citátu, který zní: "Krása není určená. Krása je všude, v pánvích zavěšených na bílé stěně kuchyně, stejně jako v muzeu." Přehlídka sestavená z mnoha zápůjček z veřejných i soukromých sbírek zachycuje nejen Légerovy kubistické a figurální malby, jež vznikaly v rozmezí padesáti let. Mapuje i jeho knižní ilustrace, scénografické návrhy, nástěnné malby, fotomontáže či filmové experimenty. Výstava v Centre Pompidou-Metz potrvá do 30. října.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.