Letošní rok se nese i ve znamení nebývalého tempa raketových a jaderných testů prováděných severokorejskou diktaturou. Svět nenašel recept, jak tomu čelit, tedy kromě toho, že zpřísňuje sankce a že nad Jižní Koreou demonstrativně přelétávají americké bombardéry, jako například včera letouny typu B-1. A sankce? Ty se moc neosvědčují, protože Čína na své hranici s KLDR nadále toleruje obchod, díky němuž má tyran Kim Čong-un zajištěný přísun peněz. Na snímku agentury Reuters jeden náklaďák přijíždí do Číny po mostě u města Tumen. Čínská turistka pózuje spolu se svou dcerou u červené čáry, která označuje hranici s KLDR.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru