Tak tuhle bitvu lidovci docela podcenili. Před volbami nechtěli ani za nic nechat projít vládou papír ministryně práce Michaely Marksové o rodinné politice státu. Ta ale tak dlouho trpělivě škrtala sporné formulace, až se proškrtala k těsně většinové vládní podpoře. Zbyli tak jen brblající lidovci, kteří svou tezi o tom, že ultraliberální socialistka Marksová odstřeluje tradiční rodinu, už ani nemají o co opřít, protože vše skoro sporné od pravidel umělého oplodnění až po "nelidovecké" formulace typu "nelze preferovat konkrétní vybraný model rodiny" postupně krok za krokem vypadlo.

Dokument je to sice nezávazný a příští vláda se jistě může rozhodnout, že státní podporu rodin mohou třeba čerpat jen rodiny, které nakupují vodňanská kuřata či dosvědčí, že u nich není ubytovaný imigrant, ale naivně věřme, že z toho, co nyní vláda podpořila, přece jen něco přetrvá. Mělo by.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru