Největším nepřítelem českých podnikatelů jsou příliš časté změny legislativy a daní, dozvídáme se rok co rok z výsledků anket mapujících postoje firemní sféry.

Změny, mnohdy schválené až pět minut po dvanácté, jsou pro mnohé větší zlo než samotná suma, kterou musí státu odvést.

Jenže legislativní improvizace není jediný faktor, kterým stát vnáší do ekonomiky nejistotu. Samotnou kapitolou je, jak daňové předpisy úředníci uvedou v život. A i tady až nepříjemně často vídáme otočky o 180 stupňů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Praktiky výběrčích daní se někdy nepříjemně rychle mění.
  • Dokonalou ilustrací je postoj Generálního finančního ředitelství ke korunovým dluhopisům.
  • Je to citlivá otázka. Politický tlak ale neomlouvá.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru