Od našeho spolupracovníka z Libanonu - Hnutí Hizballáh v Libanonu už není jen šiítská milice, ale dobře vyzbrojená armáda, která do velké míry ­Libanon ovládá. Své vojenské schopnosti ukázalo například v Sýrii, kde je významným spojencem režimu prezidenta Bašára Asada.

V Izraeli se stále častěji debatuje o tom, zda by ho neměli vojensky porazit, když je nyní kvůli ztrátám v Sýrii poněkud oslaben.

Hizballáh však svoji sílu odvozuje nejen od počtu zbraní, ale především od toho, že nabízí mladým lidem v oblasti válkou zmítaného Blízkého východu budoucnost. "Dají vám cíl, smysl života, pocit moci a vlastní důležitosti. Vysvětlení pro to všechno, co se kolem vás děje, jasného nepřítele a do ruky zbraň," říká Rami Ollaik a z vlastní zkušenosti dobře ví, o čem mluví. "Když je vám osmnáct, kolem vás nic nefunguje a vy zoufale hledáte řád, je to to jediné, co potřebujete. Hizballáh s tím umí pracovat a to je základ jejich úspěchu."

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.