Na kandidátce ČSSD pro sněmovní volby zůstává Karel Novotný. Muž, který na Facebooku napsal: "Cikáni jsou jako medúzy − otravný a k ničemu." Je to zatím nejhorší zpráva této volební kampaně. Strana, která se tváří jako moderní levice, se nedokáže jasně distancovat od člověka, který je zcela evidentně rasista. Na kandidátce slušné evropské levicové strany, například německé SPD nebo britské Labour, by taková osoba nezůstala ani vteřinu.

Pravda, Novotný se omluvil. Jenže jak… Prý se "nechal unést" a "chtěl by se omluvit všem, které mohl urazit a poškodit". Jaké "MOHL"?! Vždyť Romy urazil a poškodil, a to pořádně! Panu Novotnému asi v plné míře stále nedochází, o co jde. Poněkud připomíná chlápka, který zmlátí ženu, pak řekne: "Jestli tě to bolelo, tak teda promiň," koupí zboulované nešťastnici tři karafiáty a myslí si, že je to O. K. Není. A jestli Novotný zůstává na ústecké kandidátce, není to O. K. ani s ČSSD.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?