EA 189. Z nudné a veřejnosti neznámé zkratky označující jednu generaci dieselových motorů koncernu Volkswagen se stal symbol aféry, která evropský automobilový průmysl převrátila naruby. Vedle toho, že její následky výrazně oslabily skupinu, která usilovala (a na chvíli i dosáhla) o pozici největšího výrobce automobilů na světě, podminovala budoucnost naftových motorů v osobních vozech.

A nejde jen o naftu. Celá vývojová větev aut poháněných výhradně spalováním fosilních paliv se po sto třiceti letech dominance dostala pod nevídaný tlak.

V článku se dále dozvíte

  • Dva roky poté, co se provalily podvody VW, je budoucnost dieselů černá.
  • Souboj o budoucnost svádějí pohonné systémy, které neprodukují žádné emise.
  • A na tomto poli Evropa zaostává.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru