Světová tisková agentura AP zveřejnila tuto skládačku z fotografií, pořízených ve chvílích, kdy německá kancléřka vedla v minulých čtyřech letech zasedání své vlády v Berlíně. Angela Merkelová byla během minulých týdnů svými konkurenty dost často obviňována, že je pořád stejná a že Německo potřebuje změnu. Jenže to vůbec nezabralo, a tak se zdá, že po volbách v neděli přidá tato žena ke svým dosavadním kancléřským mandátům (vládne od roku 2005) další. Ostatní se tomu už přizpůsobují. Třeba Zelení a liberálové ze strany FDP, tedy zástupci ideo­logicky dost odlišných stran, včera oznámili, že by se nebránili vstupu do společné vládní koalice s jejími křesťanskými demokraty.

Související

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru