Nadace Bakala Foundation již poosmé udělila stipendia nadaným českým studentům, kteří se hlásí na prestižní univerzity v zahraničí. Odborná komise nakonec rozhodla, že z 206 uchazečů udělí stipendium 16 studentům. Ti mají letos zájem především o studium na evropských univerzitách, jako je Oxford, Cambridge, University College London a ETH Zürich, jež jsou finančně o něco méně náročné než univerzity v USA. Nově vybraní stipendisté se připojí k 113 studentům, které doposud manželé Bakalovi finančně podpořili částkou přesahující 100 milionů korun.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru