Učitelka v mateřské škole dá patnácti dětem pytlík bonbonů a řekne jim, aby si je rozdělily. Jenže v pytlíku jich je jen čtrnáct. Jak se děti s takovou situací vyrovnají? "V každé skupině je dítě, které se přirozeně ujme řešení," vysvětluje Jan Voda, ředitel Základní a mateřské školy Magic Hill v Říčanech a zároveň pedagog na katedře primární pedagogiky Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy.

Jako první v Česku se začal věnovat tématu leadershipu v mateřských školkách. "Ano, možná to zní trochu šíleně, ale je to téma vědeckých prací, které zpracovávaly kapacity na prestižních zahraničních univerzitách. Už k tomu existují příručky, jen v Česku se o něm ještě moc neví," vysvětluje. V podstatě jde o jednoduchou věc, nezabít u dětí hned v nízkém věku přirozenou schopnost řídit ostatní, ale naopak ji v nich rozvíjet.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.