Malíř pokojů Jaroslav Vozáb ještě před třemi lety pracoval jako programátor. Jeho odvaha změnit dobře placenou pozici za štafle, štětce a barvy mu vynesla vítězství v soutěži Živnostník roku Pardubického kraje. Firmou roku se tu stala společnost Era, která dodává systémy pro řízení letového provozu jak civilním letištím, tak armádám po celém světě. Soutěž vyhlašovaná Hospodářskými novinami se letos koná již podvanácté.

Vozáb podniká tři roky. "Jako programátor jsem měl pocit, že moje práce nemá smysl. Ubíjelo mě to," říká. Pro malování se nadchl poté, co vymaloval vlastní dům. Následně zakoupil několik učňovských učebnic pro malíře, ze kterých se učil. "Manželka mě podporovala, otec byl trochu skeptický. Připomínal mi, že mám myslet na své děti a hypotéku. Já jsem ale chtěl změnu. Říkal jsem si, že k programování se můžu vrátit vždycky," vypráví Vozáb.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Druhé regionální finále soutěže Firma a Živnostník roku se odehrálo v Pardubicích.
  • Porotu zaujal příběh malíře pokojů Jaroslava Vozába, který před lety opustil kariéru programátora.
  • Mezi firmami zvítězila pardubická Era, která vyvíjí systémy pro řízení letového provozu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.