Polostátní energetické společnosti ČEZ se příliš nedaří odejít z problémového bulharského trhu. Firma již na počátku roku avizovala, že chce svá zdejší aktiva prodat. Nabídky se jí sešly v polovině srpna. Jak se ale ukazuje, ani zdaleka nenaplňují představy vedení firmy.

Oficiálně nechce společnost výběrové řízení na prodej zatím komentovat. "Nabídek jsme obdrželi více, v tuto chvíli je stále ještě vyhodnocujeme," říká mluvčí firmy Alice Horáková. Podle informací HN má ale jasno. Buď zájemci své nabídky zvýší, nebo z prodeje sejde.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Polostátní firma se snaží prodat svá aktiva v Bulharsku. Pokud ale zájemci své nabídky nezvýší, z prodeje distribuční sítě a elektrárny ve Varně zřejmě sejde.
  • ČEZ má dlouhodobě v Bulharsku problémy s regulátorem.
  • Jedním z uchazečů je i firma Energo-Pro Jaromíra Tesaře. Ta už v zemi působí a stejně jako ČEZ vede proti Bulharsku arbitráž.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.