Pařížská klimatická dohoda však vstoupí v platnost až v listopadu 2019. Vzhledem k tomu, že proces odstoupení od smlouvy trvá rok, může být fakticky dokončen nejdříve po nových amerických prezidentských volbách v roce 2020.

Zatímco Trump odstoupil od pařížské klimatické dohody, vědci pracující pro americké vládní agentury zpracovali alarmující zprávu, podle které mají klimatické změny na USA už teď drastický vliv. Průměrná teplota od roku 1980 rapidně vzrostla a poslední desetiletí byla nejteplejší za 1500 let. "Řada důkazů demonstruje, že lidské aktivity, zejména emise skleníkových plynů, jsou primárně odpovědné za změny klimatu, které lze v poslední době pozorovat," píše se ve zprávě. Tvrzení tak jde proti prohlášením Trumpa, podle kterých není jisté, zda má člověk na globální oteplování vliv.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.