Jakmile se Zuzana Strnadová usadí u stolu restaurace v Café Louvre, za jejími zády vynikne výzdoba s motivy starých propagačních plakátů. Což je u oběda s ředitelkou Muzea hlavního města Prahy celkem stylové. Legendární podnik na Národní třídě navíc s muzeem už dvakrát spolupracoval.

"Když jsme v naší hlavní budově na Florenci připravovali výstavu Pražské kavárny, chtěli jsme, aby její součástí byla i opravdická kavárna, kde by si lidé mohli dát dobové občerstvení. Oslovili jsme majitele Café Louvre a on souhlasil s tím, že provoz takto zřízené kavárny zajistí. Dokonce potom tvrdil, že se tam vaří lepší káva, protože na Florenci je jiná voda," objasňuje ředitelka tak trochu nouzové řešení. "Jsme si vědomi, že hlavní budově chybí zázemí v podobě stálé restaurace a obchodu, ale nemáme pro ně dostatek prostoru. Jednáme o tom s magistrátem."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.