Někdejšímu prezidentovi České lékárnické komory Stanislavu Havlíčkovi aspoň jednou denně přijde do lékárny pacient, který sám nejlíp ví, co potřebuje. Může se například stát, že žena s ekzémem žádá lepidlo na protézy, které našla na internetu. "Když jsem se jí snažil vysvětlit, že lepidlem na protézy to nespraví a že jí můžu doporučit jiné léky, práskla dveřmi s tím, že nic jiného nechce," říká Havlíček.

Podle něj stále převažují pacienti, kteří se s lékárníkem radí. Přibývá však těch, kteří ho považují za pouhého prodavače léků a chtějí, aby jim co nejrychleji a bez řečí podal z regálu požadovanou krabičku.

V článku se dále dozvíte

  • Slovenští studenti farmacie spustili kampaň, která má lidem vysvětlit úlohu lékárníka a to, že není jen prodavačem léků.
  • S takovým vnímáním se setkávají i čeští lékárníci.
  • Podle lékárnické komory situace není tak vážná, studenti ale slovenskou kampaň oceňují a chtějí se jí inspirovat.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.