Po loterijní společnosti Fortuna, kterou chce její většinový vlastník Penta pouze pro sebe, může pražská burza přijít o další akciový titul. Firma R2G, jež spravuje peníze bývalého spolumajitele České gumárenské společnosti Oldřicha Šlemra a dvou zakladatelů antivirové firmy Avast Eduarda Kučery a Pavla Baudiše, je o něco blíže ovládnutí znojemského výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens. Největší akcionář Pegasu, fond Wood Textiles Holding, přijal nabídku R2G na odprodej svého bezmála třicetiprocentního podílu v textilce.

V Lucembursku registrovaný fond, který sdružuje investory pod vedením pražské brokerské společnosti Wood & Co., přitom původně svoje akcie za 1010 korun za kus odmítal prodat. Nakonec si ale vše rozmyslel. "V Pegas a jeho úspěch pevně věříme. Po dalším zvážení podmínek dobrovolné nabídky a konzultacích s našimi investory jsme se rozhodli tuto nabídku přijmout a ze společnosti odejít," uvedl ředitel Wood Textiles Holdingu Petr Vošvrda. Fond tak za svoje akcie obdrží zhruba 2,65 miliardy korun.

V článku se dále dozvíte

  • Největší akcionář firmy Pegas Nonwovens je připraven prodat svůj podíl společnosti R2G.
  • Analytici předpokládají, že nyní budou její nabídku akceptovat i ostatní podílníci.
  • Pokud R2G textilku ovládne, může to znamenat odchod Pegasu z pražské burzy.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru