Loni v květnu otevřelo Hamleys své obří hračkářství v Praze v ulici Na Příkopě. Obchod s plochou o rozloze šesti tisíc metrů čtverečních byl pro tradiční britské hračkářství první ve střední Evropě. Ve čtvrtek Hamleys otevírá druhou prodejnu v polské Varšavě.

Ta je o poznání menší než ta pražská, v obchodním centru Galeria Polnocna bude zabírat plochu 1500 metrů čtverečních. "Naším hlavním cílem je otestovat si polského zákazníka předtím, než vybudujeme naši vlajkovou loď v centru města. Ta by měla být dvakrát větší," říká Pavel Čmelík, jednatel společnosti Inexad, která do regionu střední Evropy přivádí tradiční britské značky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Hračkářství Hamleys otevírá po Praze prodejnu také ve Varšavě. Brzy by se mohla přidat také Vídeň.
  • Pavel Čmelík, který britské hračkářství do střední Evropy přivedl, očekává, že tržby jeho pražské franšízy překonají 250 milionů korun.
  • Pomoci k tomu má i spolupráce s e-shopem Alza, kterou obě firmy ohlásily minulý týden.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru