Dostanete to, co chcete, řekl šéf ANO, exministr financí Andrej Babiš před koaličním jednáním o zvýšení platů. A tak se stalo. Rozpočet dá tomu i onomu a všichni dohromady se budou mít dobře. Růst platů je větší než v podnikatelské sféře, což ovšem v Česku nijak nepřekvapí. I před krizí byl stát ke svým zaměstnancům štědřejší než firmy.

Státním zaměstnancům musíme pogratulovat. Bezpochyby si zvýšení platů zaslouží. Stejně jako by si je zasloužili všichni zaměstnanci této krásné, nicméně levné země. Jednání o platech, které bylo takovou předehrou pro jednání o podobě rozpočtu pro příští rok, na něž si vláda vyhradila další dva týdny času, bylo však natolik groteskní, že si zaslouží pozornost.

V článku se dále dozvíte

  • Koalice se shodla na zvýšení platů státních zaměstnanců.
  • Peníze se v rozpočtu překvapivě našly, stejně jako se na předvolební sliby najdou vždycky.
  • Ministr financí si posteskl, že vláda nemá priority. Ve skutečnosti je její hlavní prioritou, aby mohla dál vládnout.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru