Tibetský duchovní vůdce dalajlama zavítal do severoirského Londonderry, kde se včera setkal s Richardem Moorem, zakladatelem nadace Children in Crossfire. Ta pomáhá dětem v chudých oblastech světa, zejména těch zasažených válečnými konflikty.

Moore oslepl jako desetiletý chlapec, když jej zblízka gumovým projektilem zasáhl britský voják. Později se však stal uznávaným hudebníkem, onomu britskému vojákovi odpustil a za svou charitativní práci si získal i obdiv dalajlamy, jenž ho nazývá svým "hrdinou".

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru