Polostátní energetická firma ČEZ patří mezi pět největších firem v Česku jak co do obratu, tak do počtu zaměstnanců. Její vozový park je pozoruhodný nejen svým rozsahem, ale i rozmanitostí. Současný trend zefektivňování se nevyhýbá ani této flotile, jak potvrzuje Peter Tölgyesi, ředitel úseku Nemovitosti a dopravní služby společnosti ČEZ Korporátní služby, který má správu aut na starosti. "Snažíme se hledat úspory ve zjednodušování práce a využívání nových technologií, softwaru a mobilních aplikací. Chceme vynechat papírování a zautomatizovat rutinní úkony, informování řidičů nebo hlídání aut," popisuje jeden z příkladů Tölgyesi. V obrovské flotile spravuje kromě řady nejrůznějších speciálních vozů i tisíce osobních aut, z nichž několik desítek má alternativní pohon.

Jak přesně funguje správa vozidel v rámci Skupiny ČEZ?

Ve skupině je řada firem, které jsou dcerami, vnučkami i pravnučkami mateřské společnosti. Jednou z nich je i společnost ČEZ Korporátní služby, která byla vytvořena pro poskytování jednotných a efektivních sdílených služeb pro Skupinu ČEZ. Mezi ně patří i mobilita a správa vozového parku. Vlastníme většinu vozidel, spravujeme je, hlídáme servisní a provozní náklady, poskytujeme reporting a podobně. Jsme zkrátka provozovatel, poskytovatel vozidel a služeb spojených se správou vozového parku.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru