Sloganem Česko, země hojnosti chce stát přivést turisty do regionů, a ulevit tak nejnavštěvovanějším destinacím − Praze a Českému Krumlovu. Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová zdůrazňuje, že projekt má podpořit vlastenectví, hrdost, tradice a místní produkty. "V každém kraji chceme podporovat to, co k oblasti patří," řekla Šlechtová. Ministryně uvolnila na start projektu čtyři miliony korun z rozpočtu. "Berme to jako první výkop projektu," řekl mluvčí ministerstva Vilém Frček.

Rozprostření náporu turistů po celé republice považuje za dobrý nápad i starosta Českého Krumlova, který je vedle Prahy jedním z nejnavštěvovanějších míst. "Budeme projekt podporovat, myslím, že je rozumný," řekl Dalibor Carda. Český Krumlov podle něj navštíví ročně asi 1,6 milionu turistů.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.