Dodavatelé do velkých kamenných i internetových obchodů dostávají za svoje zboží obvykle zaplaceno za 60, 90 nebo i 120 dní. Pokud jde například o firmy s ročním obratem jen kolem dvaceti až třiceti milionů korun, může jim taková prodleva komplikovat podnikání například tím, že nemají dost volných peněz na nákup materiálu na další zakázky. Právě na takové firmy cílí společnost Investiční aukce, jež je na internetu propojuje s investory ochotnými v aukci pohledávky odkoupit.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Firma Investiční aukce na internetu propojuje menší firmy s investory, kteří jsou od nich ochotni odkoupit jejich pohledávky. Typicky za obchodními řetězci.
  • Do společnosti vstupuje společnost Echilon Capital. Stojí za ní bývalý šéf PPF Investments Jiří Rydvan, finanční ředitel obchodu s módou Zoot Petr Ladžov a spoluzakladatel a ředitel Zootu Ladislav Trpák. Za 18procentní podíl a možnost nákupu dalšího podílu zaplatili 40 milionů korun.
  • Investiční aukce založil v roce 2013 Adam Šoukal. Letos chce profinancovat faktury za půl miliardy a příští rok za miliardu korun.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.