Každý správný populista je i zdatný alibista, dalo by se zarýmovat. A prezident Donald Trump budiž toho příkladem. Sliby rozdává po hrstech, ale když je nedokáže plnit či jsou pro něj politicky vachrlaté, přehodí zodpovědnost jinam. V ústavním systému USA to často znamená na Kongres.

Stejně to teď udělal s osudem zhruba osmi set tisíc mladých lidí, které před ztrátou pracovního povolení a možnou deportací z USA dosud chránilo opatření, tzv. program DACA.

Ten před pěti lety zavedl Trumpův předchůdce v úřadě Barack Obama.

V článku se dále dozvíte

  • Prezident Trump si nad americkými "snílky", dětmi nelegálních imigrantů, umyl ruce.
  • Oznámil zrušení programu, který jim dával šanci na slušný život, a jejich osud přehodil na Kongres.
  • Problém, jak si nerozházet své konzervativní voliče, tak prostě "vysedí".

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru