Stojí na rohu před domem. Před chvílí vyběhl ven. Na sobě má tričko a trenýrky. Čeká, až mu na telefonu naskočí běžecká aplikace. Problém je v tom, že aplikace nereaguje, protože jí chybí data z internetu.

Telefon je stále připojený k domácí wi-fi. Ale její signál už je tak slabý, že na přenos dat nestačí, ovšem zároveň stále dost silný na to, aby telefon "pustil" pryč. Zapeklitá situace. Na displeji se bezradně točí kolečko značící načítání dat, ovšem neděje se nic.

A on má dvě možnosti. Buď se rozběhnout a počkat, až se, v dostatečné vzdálenosti od domu, telefon připojí k mobilním datům. Anebo se vrátit domů, kde je silnější signál. V obou případech se běžecká aplikace obratem spustí.

"Chápeš to? To je přece geniální metafora," zvolal můj kamarád, o něco málo starší než já, když mi to líčil. "Pro co?" nechápal jsem. "Přece pro dlouhé manželství. Přesně tak jsem to měl s manželkou po dvaceti letech. Už to bylo moc slabé na to, abychom k sobě něco cítili, ale vlastně se nám nedělo nic tak hrozného, abychom si každý našli někoho jiného."

Na tom něco je, připustil jsem. "A jak to dopadlo?"

"Našla si chlapa. No a já už měl v té době milenku, takže jsem v pohodě," řekl kamarád a objednal si ještě jedno pivo.

Bezejmenné výročí

Tento týden jsme se ženou oslavili 26 let od svatby. Nijak se tohle výročí nejmenuje. Což je zajímavé. Na Wikipedii je pojmenováním pro výročí svatby věnované dokonce celé heslo. A až do 15. výročí ("křišťálová svatba") má každé své jméno, například po sedmi letech se slaví "vlněná" a po třinácti "krajková".

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru