Spojené státy daly světu svobodnou komunikační síť v podobě internetu, teď ale miliony Američanů protestují proti plánu tamního federálního telekomunikačního úřadu (FCC). Ten chce podle nich popřít základní principy, na nichž internet stojí.

Už koncem září by měl úřad rozhodnout, zda otevře cestu k nadvládě kabelových televizí nad americkým internetem. Do konce srpna už přitom FCC zavalilo téměř 22 milionů stížností lidí, kterým se chystaná změna nezamlouvá.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V USA panují spory kolem chystaného zrušení takzvané síťové neutrality, která všem poskytovatelům internetu ukládá, aby lidem zpřístupňovali weby stejnou rychlostí.
  • Konec neutrality by podle kritiků zvýhodnil silnější internetové firmy.
  • Společnostem jako Google či Facebook se přesto nová pravidla nezamlouvají.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.