Europrint, který patří k největším tiskárnám v zemi, včera oznámil insolvenci. Na kolenou skončil poté, co na něj daňová správa kvůli údajné dlužné dani uvalila takzvané zajišťovací příkazy. Ty následně umožnily úředníkům zabavit firmě veškeré peníze i majetek. Tiskárna zatím funguje dál a zaměstnanci pracují na zakázkách. Společnost už však není schopna platit svým dodavatelům. Situaci má vyřešit restrukturalizace, která začne po schválení insolvence soudem.

Případ Europrintu je však odlišný od případů dalších firem zlikvidovaných berním úřadem, které popsaly HN. Po doměření 260 milionů na dlužné DPH se vedení tiskárny rozhodlo vzít si úvěr a doměřenou daň zaplatit. Úředníci přesto našli cestu, jak tiskárnu zlikvidovat.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.