Andrej Babiš má svým způsobem pravdu − jeho kauza je politická. Ovšem ne v tom smyslu, že by na něj někdo něco ušil. Ale v tom smyslu, že bude mít vliv na výsledek voleb, který je vždy nakonec sumářem toho, jak je ten který politik vnímán. Takže jak to nyní, po mnohahodinovém sněmovním jednání o vydání Andreje Babiše (a Jaroslava Faltýnka) k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo vypadá?

Odpověď není snadná, ale Babiš si zřejmě nepohoršil tak, jak by si jeho oponenti přáli. Opět předvedl, že je nejen v ofenzivě, ale i v defenzivě zatraceně dobrý. Překvapivě sám požádal sněmovnu, aby ho ke stíhání vydala. Pravda: vlastně mu nic moc jiného nezbývalo, ještě v dubnu na Facebooku psal, že imunita by měla být zrušena, protože "poslanci nejsou žádní nadlidi", takže kdyby se za ni teď schoval, byl by v lepším případě za zbabělce, v horším za šaška. Ovšem vtip byl v celkovém aranžmá, které Babiš dokázal poslanecké schůzi vtisknout. Zákonodárci hnutí ANO se za svého šéfa bili jako lvi, takže nakonec to celé mělo až biblické vyznění: Mistrovi učedníci bojují, horlí, pláčou, leč "svatý" Andrej odchází hrdě a povzneseně na kříž, uchystaný zlovolnými farizeji, se záměrem obětovat se za celou zemi. Geniální konstrukce. Všechna čest stratégům ANO, kteří tohle vymysleli.

V článku se dále dozvíte

  • Andrej Babiš si zřejmě nepohoršil tak, jak by si jeho oponenti přáli.
  • Vtip byl v celkovém aranžmá, které Babiš dokázal poslanecké schůzi vtisknout.
  • Zákonodárci ANO se za svého šéfa bili jako lvi. Takže nakonec to celé mělo až biblické vyznění: Mistrovi učedníci bojují, horlí, pláčou, leč "svatý" Andrej odchází hrdě na kříž, uchystaný zlovolnými farizeji, se záměrem obětovat se za celou zemi.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.