Andrej Babiš má svým způsobem pravdu − jeho kauza je politická. Ovšem ne v tom smyslu, že by na něj někdo něco ušil. Ale v tom smyslu, že bude mít vliv na výsledek voleb, který je vždy nakonec sumářem toho, jak je ten který politik vnímán. Takže jak to nyní, po mnohahodinovém sněmovním jednání o vydání Andreje Babiše (a Jaroslava Faltýnka) k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo vypadá?

Odpověď není snadná, ale Babiš si zřejmě nepohoršil tak, jak by si jeho oponenti přáli. Opět předvedl, že je nejen v ofenzivě, ale i v defenzivě zatraceně dobrý. Překvapivě sám požádal sněmovnu, aby ho ke stíhání vydala. Pravda: vlastně mu nic moc jiného nezbývalo, ještě v dubnu na Facebooku psal, že imunita by měla být zrušena, protože "poslanci nejsou žádní nadlidi", takže kdyby se za ni teď schoval, byl by v lepším případě za zbabělce, v horším za šaška. Ovšem vtip byl v celkovém aranžmá, které Babiš dokázal poslanecké schůzi vtisknout. Zákonodárci hnutí ANO se za svého šéfa bili jako lvi, takže nakonec to celé mělo až biblické vyznění: Mistrovi učedníci bojují, horlí, pláčou, leč "svatý" Andrej odchází hrdě a povzneseně na kříž, uchystaný zlovolnými farizeji, se záměrem obětovat se za celou zemi. Geniální konstrukce. Všechna čest stratégům ANO, kteří tohle vymysleli.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?