Ekonomice se nebývale daří, platy rychle rostou, česká nezaměstnanost je nejnižší v Evropě. Tento optimismus se ve vypjatém předvolebním boji přelil i do volebních programů.

Velkolepé sliby politiků by ale státní rozpočet vyšly během příštího čtyřletého volebního období na stovky miliard korun.

Politici přitom počítají s tím, že ekonomika bude dál bez přestání růst. "Že mnohé politické strany neberou volební programy samy příliš vážně a že věří tomu, že většinu voličů je možno dlouhodobě vodit na vařené nudli drahých slibů, je věc jistě nedobrá," varuje však Daniel Münich z think-tanku Idea při CERGE-EI.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.