Spojení církve s pivem sahá v českých zemích až do doby, z níž máme první doklady o tom, že se u nás "tekutý chléb" vařil. O právu na dodávky chmele se píše už v zakládací listině vyšehradské kapituly z roku 1088. Že přerušení tradice nehrozí, ukazuje i dar, který papeži Františkovi v prosinci předá českobudějovická delegace. Várce, z níž se stočí 122 lahví pro papeže a jeho okolí, požehnal včera diecézní biskup Vlastimil Kročil. Proč 122 lahví? Číslo odkazuje k počtu let od založení Budvaru. Tím sice Budějovičtí trochu nechtěně upozorňují, že jejich pivovar je o dvacetiletí mladší než americký soupeř, s nímž vedou únavný souboj o značku Budweiser, ale v Itálii to naštěstí nevadí. Tam už před čtyřmi lety u soudu vyhráli a uspěli i v odvoláních

Související

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru