Spojení církve s pivem sahá v českých zemích až do doby, z níž máme první doklady o tom, že se u nás "tekutý chléb" vařil. O právu na dodávky chmele se píše už v zakládací listině vyšehradské kapituly z roku 1088. Že přerušení tradice nehrozí, ukazuje i dar, který papeži Františkovi v prosinci předá českobudějovická delegace. Várce, z níž se stočí 122 lahví pro papeže a jeho okolí, požehnal včera diecézní biskup Vlastimil Kročil. Proč 122 lahví? Číslo odkazuje k počtu let od založení Budvaru. Tím sice Budějovičtí trochu nechtěně upozorňují, že jejich pivovar je o dvacetiletí mladší než americký soupeř, s nímž vedou únavný souboj o značku Budweiser, ale v Itálii to naštěstí nevadí. Tam už před čtyřmi lety u soudu vyhráli a uspěli i v odvoláních

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru