Podnikatel Jaroslav Strnad koupil Avii od indických vlastníků před rokem. Tehdy už tři roky nevyráběla. Linky byly převezeny do Indie a někdejší zaměstnanci pracovali v jiných firmách. Strnadovi se ovšem podařilo výrobu obnovit a značku, která příští rok oslaví sto let existence, zase oživit. Současné vedení firmy o tom hovoří jako o dobrodružství. Už předtím z podobně dramatické situace "vytáhlo" značku Tatra.

"Avia byla horší. Podstatný rozdíl byl v tom, že Kopřivnice nepřestala vyrábět," říká Strnad pod jehož firmu Czechoslovak Group patří vedle Avie a Tatry i zbrojařská firma Excalibur Army, výrobce hodinek Prim nebo letecké opravny Job Air.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.